Facebook
Morski Horyzont
 
Nie masz żadnych wstępnych rezerwacji.
W tym miejscu możesz przechowywać swoje ulubione oferty
Zamknij
Szukaj
Filters

Stawiany jest na równi z Dubrownikiem i Wenecją. Często nazywany jest "małym, chorwackim Rzymem". Legenda głosi, że znajdziesz tutaj najpiękniejsze zachody słońca na świecie. Zadar, bo o nim mowa, jest idealną baza wypadową dla żeglarzy czarterujących jachty w Chorwacji. Dlaczego? Z najmniej dwóch powodów. Po pierwsze otoczony jest blisko 200 większymi lub mniejszymi wyspami ( Dugi Otok, Pašman ) zatokami i cieśninami. Jest więc spore pole do pomanewrowania swoim jachtem pomiędzy „przeszkodami”. Po drugie od Zadaru dzieli Cię zaledwie 2 godziny do najważniejszych parków narodowych w Chorwacji: Paklenica, Kornati, Jeziora Plitwickie, Wodospady Krki i Północny Velebit. Nie będziesz musiał również długo szukać żwirowych plaż. To właśnie one tutaj przeważają. Będziesz mógł spokojnie odpocząć na nich ze swoją rodziną. Co prawda zawsze możesz jeszcze wybrać betonowe lub kamieniste plaże, takie także tu są, ale wiemy, że Ci się po pewnym czasie znudzą.

Miasto swój nurt architektoniczny opiera na urbanistyce rzymskiej. Spotkasz tutaj liczne zabytki antyczne oraz średniowieczne. Większe ulice rozgałęziają się na setki mniejszych korytarzyków, które prowadza do domków z arkadiami i kolumnami.

Lipiec to miesiąc w którym warto pojawić się w Zadarze. Nie tylko na przepiękne zachody słońca na bulwarze. Ta subtelna relacja tego miejsca ze słońcem jest nie do opisania. Trzeba to zobaczyć. W lipcu odbywa się również festyn "Noc Pełni Księżyca”. Zabawa trwa wtedy do samego rana w całym mieście. Nie zpaomniane przeżycie.

Armatorzy, którzy właśnie tutaj wynajmują swoje jachty to Kiriacoulis, Pitter Yachtcharter

Filter by:

Czyść wszystkie
Wybierz datę

?
Min: €0 Max: €4450
0 4450
Newsletter - informacje o czarterach