Facebook
Morski Horyzont
 
Nie masz żadnych wstępnych rezerwacji.
W tym miejscu możesz przechowywać swoje ulubione oferty
Zamknij
Szukaj
Filters

Malta często nazywa jest muzeum pod gołym niebem. Nie dlatego że jest nienowoczesna i przestarzała. Nazwa, która do niej przylgnęła wynika z tego, że teren ten słynie ze swoich licznych zabytków takich jak świątynie, dolmeny, menhiry, antyczne grobowce (Maltańczycy lubią żartować, że na ich wyspie jest więcej świątyń niż samych mieszkańców). Atrakcją, która warto zobaczyć jest również Teatr Manuela, będący trzecim najstarszym teatrem świata. Malta to również wybitna mieszanka kulturowa, której na pewno doszukasz się odciśniętego piętna przez Anglików, Włochów, Arabów oraz mieszańców Afryki. Jeśli planujesz czarter jachtów w okolicach Półwyspu Apenińskiego i chciałbyś poszerzyć swoje horyzonty wiedzy na temat kultury i historii to Malta z jej stolicą Valletta jest obowiązkowa pozycją.

Malta to również wyspa, na której swój czas lubią spędzać gwiazdy światowego formatu takie jak Brad Pitt, Madonna, Sharon Stone i Robin Williams. Fanów słynnego filmu Gladiator z Russelem Crowe powinien ucieszyć również fakt, że to właśnie w tym miejscu, kręcono sceny do tej mega produkcji.

Latem pogoda jest tu perfekcyjna, bezdeszczowa, z temperaturą przekraczającą 30 stopni. W oddali widać pięknie malujące się góry, skaliste wybrzeża, klify oraz…kaktusy (opuncje). Warto zwrócić uwagę na malutkie miasteczko Melliena. Znajdziesz tam idealną do zacumowania Twojego jachtu plażę o nazwie Golden Bay. Brzmi naprawdę kusząco. Na wyspie znajduje się międzynarodowe lotnisko, a jeśli chcesz dostać się na nią z kontynentu to polecamy Ci wygodny prom.

Armator, który wynajmuje tu swoje jachty to Kiriacoulis.

Filter by:

Czyść wszystkie
Wybierz datę

?
Min: €1675 Max: €4875
1675 4875
Newsletter - informacje o czarterach